Лапароскопічна панкреатодуодельна резекція підшлункової залози

Панкреатодуодельна резекція
підшлункової залози:
показання, етапи, результати

Рак стосується всіх, незалежно від віку чи достатку. Але завдяки постійному розвитку медицини і появі інноваційних сучасних методик він перестає бути вироком. Сьогодні існують ефективні способи боротьби з цією патологією. І одна з них — резекція Уіпла або панкреатодуоденальна резекція підшлункової залози. Це ефективний спосіб боротьби з новоутвореннями. Він полягає у видаленні головки підшлункової залози (або всього органу), жовчного міхура, частини його проток, початкового відділу тонкої кишки, лімфовузлів або ділянки шлунка.


Хвороба уповільненої дії

Злоякісні новоутворення в 70% випадках вражають саме головку органу. Вся складність діагностування полягає в неможливості виявити патологію на ранніх стадіях. Це обумовлено розташуванням підшлункової залози і відсутністю симптомів. Появі злоякісних новоутворень в більшості випадків сприяють хронічний холецистит і поліпоз жовчного міхура. Тому ці захворювання вимагають термінового хірургічного лікування або постійного спостереження фахівця.

Хвороба на ранніх стадіях не дає про себе знати і протікає безсимптомно, але часто супроводжується втратою апетиту, помірним зниженням ваги, відчуттям нудоти і відсутністю сил. У міру прогресування патологія може викликати важкі порушення травлення, здуття і жовтяницю. На пізніх стадіях рак підшлункової залози має такі симптоми, як блювання, постійне відчуття переповненого шлунка, виснаження організму, анемія, асцит та ін.

Як проходить операція: етапи і результати

Лапароскопічна панкреатодуодельна резекція підшлункової залози — малоінвазивний метод, який характеризується високою ефективністю. Доступ до ураженого органу здійснюється через невеликі отвори в черевній порожнині. Через одне з них вводиться камера, яка передає зображення на екран монітора.

Лапароскопічна методика забезпечує точність проведення операції з мінімальним втручанням (травматизацією тканин). Також такий підхід дозволяє мінімізувати функціональні порушення органів травного тракту. На фінальному етапі здійснюється реконструкція. Частина жовчних проток і міхура з'єднуються з кишечником, щоб забезпечити надходження ферментів і зберегти функціональність травної системи.

Успішність операційного втручання залежить від професіоналізму фахівців. Резекція Уіпла — складна, трудомістка операція. Але при грамотному проведенні та із застосуванням інноваційного обладнання вона дозволяє досягти позитивного результату і впоратися з серйозними патологічними процесами в організмі.

Протягом 1–2 місяців травна система пристосовується до нової будови і починає нормальне функціонування. Пацієнтам рекомендується дотримуватися режиму харчування, їсти невеликими порціями, скористатися послугами клінічного дієтолога. У деяких випадках призначаються ін'єкції інсуліну і ензимів, щоб заповнити їх недолік в організмі.


Показання, протипоказання і реабілітація

ПОКАЗАННЯ
рак головки підшлункової залози;

рак великого дуоденального сосочка
при наявності новоутворень на органах гепатопанкреатобілярной зони
рак 12-палої кишки
ПРОТИПОКАЗАННЯ
важкі загальнотерапевтичні
захворювання в стадії загострення;


кахексія;
виражене метастазування;
пізній етап розвитку основного
захворювання.
Особливості:
Методика дозволяє повністю видалити пухлину, відновити стан і функції проток. Перед проведенням операції виконується всебічна діагностика. Вона включає лабораторні та ультразвукове дослідження, біопсію, МРТ або КТ з контрасуванням. Тривалість операції — від 3 годин. Вартість формується стадією захворювання і тяжкістю стану пацієнта.


Реабілітація:
Після проведення операції пацієнт залишається під наглядом фахівців і знаходиться в відділенні інтенсивної терапії. Далі, до 14 днів він проводить в стаціонарі. Лікарі контролюють стан пацієнта і оцінюють результати процедури. Перші дві доби — сувора дієта, можна пити воду. На третій день можна включати в раціон рідкі продукти. Детальніше про відновлення після хірургічного втручання розкажуть фахівці клініки.

«Центр хірургії підшлункової залози»:
дбаємо про найцінніше

Медична клініка «Центр хірургії підшлункової залози» в Києві надає пацієнтам комплекс хірургічних і терапевтичних послуг. Ми пройдемо з вами весь шлях від діагностики до повної реабілітації і відновлення. У нас працюють фахівці з багаторічним досвідом, в палатах встановлено інноваційне обладнання, а для кожного пацієнта підбирається індивідуальний підхід.

Ми намагаємося, щоб наш досвід і професіоналізм відбивалися не на цінах, а на якості обслуговування і вашому стані. Нам ви можете довірити найцінніше — своє здоров'я. Запишіться на прийом. Ми підберемо зручний час для консультації з фахівцем, проведемо діагностику і підберемо комплексне ефективне лікування. Для кожного випадку наші фахівці винайдуть формулу здорового життя.


Запишіться на консультацію
Після заповнення форми ми зв'яжемось з Вами
і запропонуємо час прийому
Ваше им'я
Ваш e-mail
Ваш телефон
Нажимая кнопку оплаты, вы соглашаетесь с политикой конфиденциальности