Корисні статті

Як зберегти здоров'я підшлункової залози: 5 порад

Повноцінне функціонування травної системи стає неможливим при порушеннях в роботі підшлункової залози. Вона відповідає за вироблення ферментів, необхідних для перетравлювання жирів, білків, вуглеводів, і синтез інсуліну, який бере участь у вуглеводному обміні і регулює рівень цукру в крові. Порушення в роботі цього органу сприяє порушенням у всьому організмі. Як зберегти здоров'я підшлункової залози і профілактувати серйозні захворювання? Розповімо далі.

Головні вороги залози
Підшлункова залоза може переносити далеко не всі продукти. Щоб забезпечити повноцінне функціонування органу, рекомендується виключити з раціону головних «ворогів» органу:
•     алкоголь. Багато хто вважає, що спиртні напої руйнують печінку. Але на підшлункову залозу вони впливають не менш негативно. Вона не здатна протистояти інтоксикації, на відміну від печінки. Алкоголь може стати причиною запальних процесів і порушень в роботі органу;
•     газовані напої. Солодкі напої сприяють підвищенню рівня цукру в крові. Великий його обсяг при одноразовому попаданні в кровотік різко знижує кількість інсуліну, і організм намагається заповнити його запаси. При такій інтенсивній роботі підшлункова швидко «зношується». Постійне вживання газованих напоїв підвищує ризик розвитку цукрового діабету. А вуглекислий газ, який міститься в них, надає дратівливий ефект на всі органи травної системи;
•     жирна їжа. Підшлункова виробляє ферменти, які запускають процеси розщеплення жиру. При вживанні жирної їжі робота органу посилюється в кілька разів. Згодом він просто не зможе осилити це навантаження, що призведе до серйозних захворювань.
Для профілактики захворювань підшлункової залози рекомендується стежити за своїм раціоном і виключити з нього гострі продукти. У групі небезпечних — стабілізатори і підсилювачі смаку, консерванти, барвники. Такі добавки негативно впливають не тільки на роботу підшлункової залози, а й функціонування всього організму в цілому.
5 порад, щоб зберегти здоров'я підшлункової залози
Якщо ви хочете зберегти здоров'я підшлункової залози, виключіть з раціону продукти з хімічними добавками. Це перша і важлива порада. Віддавайте перевагу натуральним і свіжим продуктам.
Друге правило — правильно харчуватися и добре пережовувати їжу. Приймайте їжу 5 разів на день, робіть 3 повноцінних прийому і 2 перекусу. Це дозволить вашій травній системі працювати в нормальному режимі, виключить додаткові навантаження, якими супроводжуються переїдання.


Третя порада — не рекомендується змішувати тваринні білки і вуглеводи. Як гарнір до м'яса використовуйте овочі, але не картоплю. Краще вживати їх в тушкованому або запеченому вигляді. 
Четверта порада — відмовтеся від куріння та інших шкідливих звичок. Не зловживайте спиртними напоями. У курців ризик виникнення злоякісних новоутворень в три рази вище, ніж у людей без цієї звички.
П'яте правило — регулярне очищення організму. Детоксикація сприяє виведенню токсинів, нормалізації роботи органів травної системи. Вживайте в день близько 10 склянок або 2-х літрів води. Корисними для роботи підшлункової залози будуть трав'яні відвари, настої з шипшини, ромашки, календули, м'яти, шавлії, подорожника. Доповніть свій раціон порціями ягід і фруктів, які мають знезаражувальний ефект і сприяють очищенню організму.